Ahmet Keleş Gözyaşları içinde cemaati anlattı

Gülen Hareketi’ne 25 yıl hizmet eden Prof. Dr. Ahmet Keleş, A Haber’de yayınlanan Kadraj programının konuğu oldu.

25 YILINI GÜLEN CEMAATİNE VAKFEDEN İLAHİYATÇI PROFESÖR AHMET KELEŞ, CEMAATİN FİNANS KAYNAK MODELİ OLAN HİMMETİN NASIL TOPLANDIĞINI VE HARCANDIĞINI GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI. EŞİNİN NİŞAN YÜZÜĞÜNE KADAR CEMAATE BAĞIŞLAYAN KELEŞ, BU PARALARLA ABD’DE SEÇİM FİNANSA EDİLİYOR, BU GAYRETTULAH’A DOKUNDU İFADELERİNİ KULLANDI.

Orta Asya’da okullar açtı, Balkanlar’da 160 ülkede okullar böyle açıldı ve bu açılan okullar, bu hizmet bir anda önemli bir gelir kaynağı elde eder kontrol elde eder hale gelince Hoca Efendi’ye saraylar yapanlar devreye girdi. Hoca Efendi’ye villalar bağışlayanlar devreye girdi. Bu iş villa bağışlamaya değer hale geldi, saray yapmaya da değer hale geldi. Biz açken neredeydiniz. Talebeleri koyduğumuz evin altına sereceğimiz kilim yokken neredeydiniz? Kış geldiği zaman sobalara odun koyamadığımız günleri, öğrencilerle kahvaltı yapamadığımız günleri çok iyi biliyorum. Neredeydiniz o zaman? Köşk yapanlara sesleniyorum şimdi Samanyolu TV’de hükümete, Sayın Başbakan’a ağız dolusu küfürler sarf edenleri görünce kahroluyorum. Yere kapanıp diyorum biz bugünler için mi koşturmuştuk  Ahmet Keleş bunun için mi Anadolu’yu adım adım gözyaşlarıyla sulamıştı? Şu ellerimde yüzük yok benim. Samanyolu’nu ilk açtığımız yıldı, ikide bir himmete ihtiyaçları olurdu, biz beşinci kattakiler biz ekstra himmet toplamak için çıktık .ben çeşitli vilayetlerde konuşmalar yapacaktım. bize hakikati anlatacak televizyon lazım, bizim televizyonumuz olmadan Allah’ın adını, Resullah’ın adını dünyaya nasıl duyuracağız diye konuşacaktım hadi gün bugündür ne verecekseniz verin diyecektim ben oraya boş gidemezdim. eşimin nişan yüzüğünü ve çocuklarımın kumbarasındaki parasını mendile sarıp masaya koydum. ben her şeyim budur, veriyorum demiştim. İşte böyle başladı, böyle gelişti, bugünlere gelindi. biz bir gün gelip bugünler unutulacak sonra o toplanan paralar, o gönül sevdalıların evlatlarının rızıkları ile vererek topladıkları paralarla siz gidip ABD’de seçim finanse edeceksiniz, işadamlarına şirin gözükeceksiniz, o gazetenin beriki televizyonun muhabirlere harcayacaksınız. Bu Gayretullah’a dokunmaz mı, işte dokundu bugünleri yaşıyoruz biz

Gülen Cemaati’ne 25 yıl hizmet veren ilahiyatçı Profesör Ahmet Keleş, Berkin Elvan için yayınladığı taziye mesajını da değerlendirdi. Keleş, “sofrasında yemek yediği anneme taziye mesajı göndermeyen Gülen’in bu mesajı gayet net. Samimi bulmuyorum, Alevi vatandaşların da iltifat ettiğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

25 yıl ben ona öyle bir bağlandım öyle bir bağlandım ki hayat arkadaşım eşim görücü usulü evlenmeye gittiğimde evlenme teklif ettiğimde bir şart koştum, bir hayat başlayacağız, “kendini çocuklarımı asla Hoca Efendi önüne koymayacaksın” dedim, böyle evlendim, ardından böyle gittim. 98’de Amerika’ya gitmemişti hayatımın en önemli değeri babamı kaybettim, ardından geçen sene annemi kaybettim, ağabeyimi kaybettim, hepsi hizmet ehli. Beraber koşturduk. Anacığımın sofrasında yemek yemek nasip oldu benim fakirhanemde Fethullah Hoca’ya. Bana baş sağlığı dilemeyen bir insanın Berkin’e başsağlığı dilemesini nasıl anlarsınız, bunun samimi başsağlığı olmasına inanabilir misiniz, ben nasıl yorumlayayım bunu gayet ne. Bu mesajla sayın başbakanın yürüyüşüne duruşuna engel olmak. mesaj bu kadar net. bu ülke insanının bunu görmesi lazım. bu mesaj değil, taziye değil. bir zemini, durumu kendi durduğu yerden siyaseti açısından sayın başbakanla yürüttüğü kavga açısından bir anlam ifade ediyor. Ülkemin alevi vadandaşları, öğrencilerim, yakınlarım dostlarım var ,bu mesaja iltifat edeceklerini düşünmüyorum, samimi değil. Bunu onların yüreklerinin de bildiğine inanıyorum.

Adsız

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2014/03/17/gozyaslari-icinde-cemaati-anlatti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.