Ahmet Yenilmez: Çözüm sürecine helalleşmek diyorum

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj’ın konuğu oyuncu, yazar ve şair Ahmet Yenilmez’di. Programda siyasetten sanata pek çok konu konuşuldu.

“ÜLKÜCÜLÜK SANAT CAMİASINDA İTİBARSIZLAŞTIRILMA NEDENİ”
Ülkücü kimliğiyle tanınan oyuncu, yazar ve şair Ahmet Yenilmez, ülkücülüğün sanat camiasında bir itibarsızlaştırılma nedeni olduğunu, ülkücü olduğu için birçok bedel ödemek zorunda kaldığını söyledi. Ülkücü hareketin ana problemlerinden birinin yeterince temsil edilememesi olduğunu belirten Yenilmez, “Ülkücülüğün olmazsa olmazlarından biri edeptir. Edepsiz ülkücü olmaz. Hiçbir ülkücü ırki anlamda bir milliyetçiliği kabul etmez” dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİNE HELALLEŞMEK DİYORUM”

Çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yenilmez, ismen karşıyım, buna helalleşmek diyorum. Bu toplumun ayrışmasının nedeni aidiyet duygusunun yok olması. Helalleşme iğne ile ilacı vermek gibi, ağır bir ameliyat yapılacak” ifadelerini kullandı.

“MERMİLERİ BİRBİRİMİZE SIKTIK”
Devlet – vatandaş ilişkisiyle ilgili soruları da yanıtlayan oyuncu Ahmet Yenilmez, “Devleti olduğundan daha fazla abartıyoruz, devlet insan için vardır. Akif’in Safahat’ını okusaydık bugün yaşadıklarımızı yaşamazdık. Yürüyecek halimiz yok, mermileri birbirimize sıktık” diye konuştu.

1430250747693

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/04/28/cozum-surecine-helallesmek-diyorum

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/ahmet-yenilmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.