Ali Saydam: Halk istikrarı seçecek

Ali Saydam: Halk istikrarı seçecek

Siyasi liderlerin vaatleri seçmende ne kadar karşılık buluyor? Türk seçmeni oyunu neye göre veriyor? Partilerin reklam filmlerinin oylara bir etkisi var mı? A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj’da işte bu konular masaya yatırıldı. Programın konuğu İletişim Uzmanı, Gazeteci – Yazar Ali Saydam’dı.

İletişim Uzmanı Ali Saydam, Türkiye’nin gerçeğini anlamayanlar için bu seçimlerde sürpriz olabileceğini ve halkın istikrarı seçeceğini söyledi. Saydam, ” Milletin bir numaralı istediği şey huzur ve istikrardır. AK Parti her şekilde iktidar olacak” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN VAAT İLE GÜVEN ARASINDA DENGE KURMAK”
Muhalefet partilerinin vaatlerini eleştiren Saydam, “O kadar çok vaatleri var ki. Vatandaş bunların hangi birini dikkate alacak. Önemli olan vaatleri sıralamak değil, vaat ile güven arasında denge kurmaktır” diye konuştu.

“BÜTÜN DÜNYA EL ELE VERDİ HDP’YE BARAJI GEÇİRTMEYE UĞRAŞIYOR”

HDP’nin barajı geçmesi için başlatılan projeyle ilgili bilgi veren Saydam, “Anti AK Parti, karşıtlığı yüzünden bütün dünya el ele verdi HDP’ye barajı geçirtmeye uğraşıyor. Sırf AK Parti tek başına iktidar olmasın diye HDP’ye oy vermeyi planlıyorlar. Yabancı basın organları Orhan Pamuk ve Fazıl Say ile röportaj yapıp Türkiye’yi dünyanın en geri ülkesi gibi gösteriyor” değerlendirmesinde bulundu.

1430852572262

 

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/ali-saydam

admin