Arzu Akalın: Amaç Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak

Arzu Akalın: Amaç Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programının konuğu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Başkanı Avukat Arzu Akalın’dı. Programda TÜRGEV’in faliyetleri, vakıf üzerinden yürütülen algı operasyonu ve gençlere verilen eğitim desteği konuşuldu.

Siirt’te açılan yurt binasının TÜRGEV’e hukuksuz bir biçimde devredildiği yönündeki iddiaları yanıtlayan TÜRGEV Başkanı Akalın, TÜRGEV’in bir algı operasyonu ve itibarsızlaştırmayla karşı karşıya kaldığını ve bazı gazetelerde
bu yönde bir kampanya başlatıldığını söyledi.

Siirt’teki yurt binasını yapan Limak İnşaat’ın sahibi Nihat Özdemir’in bağışçıları olduğunu ve binanın işletme hakkını kendilerine verdiğini belirten Akalın, “Bu Nihat Bey’in tasarrufu ve hukuka aykırı hiçbir durum söz konusu değil. TÜRGEV burada o bölgedeki bin öğrencinin bu yerlerden faydalanması içim mali yükümlülükleri de üzerine alıyor.” dedi.

TÜRGEV’in yarına yön verecek kadınları yetiştirdiği için hedefe konduğunu ifade eden Akalın, “Belli kesimler bundan rahatsız oluyor. Çünkü münhasır yerlerde daha önce başkalarının yaptığı bu çalışmaları şimdi biz yapıyoruz. Bundan da rahatsızlık duyuyorlar.” diye konuştu.

TÜRGEV’in itibarsızlaştırılma nedenlerinden birini de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki evladının vakfın yönetim kurulu üyesi olmasına bağlayan TÜRGEV Başkanı Akalın, “Cumhurbaşkanımızın itibarsızlaştırılması için, evlatlarının yanlış işler yapıyormuş gibi toplumda bir kanaat oluşturulması için TÜRGEV sürekli konuşuluyor.” ifadesini kullandı.

1431632778278

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/05/14/amac-erdogani-itibarsizlastirmak

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/arzu-akalin

admin