Avni Özgürel: Örgüt soluk alamıyor

Yeni Birlik Gazetesi Yazarı Avni Özgürel, ABD ve AB’den gelen “Çözüm sürecine yeniden dönün” çağrılarını değerlendirdi. A Haber’de yayınlanan Kadraj programına katılan Özgürel, “Operasyonlar sonucu nefes alamayan örgüt, Amerika’ya ‘Bizi kurtar’ diyor. ABD de Ankara’ya baskı yapıyor.” dedi.

“ÖRGÜT SOLUK ALAMIYOR”

Terörle uğraşan, terör örgütünün tepesinde oturan insanlar keyif kekah değil o kadar. Yani Kandil’de de otursanız, orada villada da otursanız çok fark etmez; gelen kayıp haberleri var. O kadar peş peşe yağmur gibi yağıyor ki örgüt soluk alamıyor. Yüksekova’da araya adamlar koyarak bizim Vali’den, Jandarma Komutanı’ndan 3 günlük bir ateşkes istediler. Bütün bunlar bir soluk alalım, toparlanalım… Yani karar üretemiyor. Dökülenleri toplamaktan karar alamıyor. Nasıl bir hareket takip edeceğine karar veremiyor. Panik halinde kaçıyorlar, gördünüz dün; 18 ölü bir anda. Telsiz konuşmalarına baktığınızda, “Öldük, bittik, mahvolduk…”

“ÖRGÜT, ABD’YE ‘BİZİ KURTAR’ DİYOR”

Örgüt bir taraftan da PYD üzerinden Amerika ile ittifak halinde. Öyle değil mi? Diyorlar ki; “Kurtar biz Amerika.” Kurtarmanın yolu nedir? Ankara’ya baskı yapmak. Bütün unsurlarını, yani medyadaki unsurlarını, siyasetteki unsurlarını hepsini devreye sokarak Ankara’yı baskı altına

AVNİ_ÖZGÜREL_2

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/avni-ozgurel-1461102731

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.