Aziz Babuşçu: Sarıgül bir proje çalışmasıdır!

A Haber’de Kadraj programına katılan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, genel seçim havasında geçen yerel seçim rekabetini değerlendirdi.

Adsız

2007’den beri Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı yapan Babuşcu, 2009’da Kılıçdaroğlu’nun İstanbul adaylık kampanyası ile Sarıgül’ün adaylık kampanyası arasında kıyaslama yaptı.

SARIGÜL SARARIYOR, KARARIYOR, GİTTİKÇE MORARIYOR
Normal bir seçim süreci yaşamadık. Her seçim bizim için olağanüstü hale geldi. Bütün bu bloklaşma ve ötekileştirme çabalarına rağmen referandumda insanlar yüzde 55 oy verdiyse bu Ak Parti’nin oyu hale gelebilir. Genel seçim yüzde 49.5. Yüzde 55’e yaklaştığımız oranda başarılıyız.
Ak Partili bir teşkilat mensubu, Şişli’de, Sayın Sarıgül’ün herhangi bir pankart ya da afişine dokunmuş mu indirmiş mi böyle bir örnek verebilir mi, Sarıgül’ün oğlunun kullandığı araç ile Bakırköy’de oğlunun yanında çalışan iki kişinin bizim adayımızın pankartlarını indirdiğinin karakol zaptı var. Burada yavuz hırsızı oynuyor. Öfkeleniyor, bağırıyor, çağırıyor. Süre yaklaştıkça dövmeye giden bir profil var. Sarıgül sararıyor, gittikçe kararıyor, süre yaklaştıkça kararma morarma ile gidiyor. rakamlar veriyor uçuk. 55 milyar dolar olarak açıkladı Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini ben bunu 70 milyar’a çıkartacağım dedi. Büyükşehir belediyesinin bütçesi 12 milyar dolar kadardır, nasıl bunu 55 milyar dolara çıkartabiliyorsunuz.

CHP MERKEZİNE GİDEN YOL İSTANBUL’DA KADİR BEY’E YENİLMEKTEN GEÇER
Kılıçdaroğlu 2009’da şunu elde etti, Chp merkezine yürümek İstanbul’da Ak Parti’ye mağlup olmaktan geçer, Kılıçdaroğlu bunu başardı, mağlubiyeti başardı, Sarıgül de bunu tadacak, zaten amacı İstanbul değil, CHP genel Merkezi. Kadir Bey ona da tattıracak. Her ikisi de iftirayı, karalamayı tercih ediyor. Her ikisi de proje konuşmaktan ziyade laf ebeliği ve demagoji ile algı yönetiyor. Kılıçdaroğılu İstanbul’a geldiğinde dosyalarını sallayarak dolaştı. Ankara’da CHP Genel Müdürlüğü’ne oturunca galiba o yolsuzluk dosyaları bitti, dosyasının önünde poz verdiği adam, Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

SARIGÜL’Ü KILIÇDAROĞLU BELİRLEMEDİ, HAKKINI YEMEYELİM
CHP’nin İstanbul’da aday belirleme yetkisi de yok, o da ayrı bir şey. mekanizma ve ilişki biçimleri ona dur bakalım, bu adayı istiyoruz dediler ve Sarıgül’ü oraya çıkarttılar. Orada da Kılıçdaroğlu’na haksızlık etmeyeyim, o belirleyemedi çünkü adayını. Sarıgül bir proje çalışmasıdır.

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2014/03/27/sarigul-gittikce-morariyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.