Bahadır Yenişehirlioğlu: Almanya’nın kararı kabul edilemez

Avukat, Yazar ve Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Almanya’nın skandal ‘soykırım’ kararı hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. A Haber’de Kadraj programına katılan Yenişehirlioğlu, “Almanya’nın bu kararı kesinlikle kabul edilebilir bir karar değil… Soykırımlarla anılan Almanya’nın kendi ayıbıyla yüzleşmeden Türkiye’yi suçlaması çok ironik.” dedi.

“ALMANYA’NIN KARARI KABUL EDİLEMEZ”

Kalkıp da yakasında başka başka rozetler taşıyarak ve Türk düşmanlığına payanda olmuş, bu vatanda yetişmiş, bu kadim topraklardan beslenmiş insanların orada tam Türkiye düşmanı olarak yer almış olmalarını görmek de çok can yakıcı. Zor bir durum, zor bir süreç bu. O dönemi iyi irdelemek lazım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın söylediği gibi tarihi arşivler açıldığı takdirde tarihçilere bu iş bırakılmış olsa, hem Ermeni kayıtları, hem Türk kayıtları yeterince incelenmiş olsa, hadisenin hiç de böyle olmadığı yani Ermeni diasporasının söylediği ve kullandığı gibi olmadığı çok açık ortaya çıkacak. 1915 Ermeni tehciri durup dururken alınmış bir karar değil ama biz kadim doğru, hak ve adalet kavramları üzerinden, 2016 senesinden bugünkü vizyondan o döneme baktığımız zaman hak ve adalet kavramlarından şaşmamamız, taviz vermememiz gerekiyor ama şu kesin; biz asla soykırım yapmadık.

“ALMANYA KENDİ AYIBIYLA YÜZLEŞMELİ”

Hitler Almanyası zamanında soykırımı gerçekleştirmiştir. Bizim böyle bir utancımız yok. Saraybosna’da Müslümanların, Avrupa’nın göbeğinde soykırıma uğramış olması bizim ayıbımız değil, onların ayıbıdır. Dolayısıyla utanacağımız bir tarihi geçmişimiz yok bizim ve biz, bize sığınanlara her zaman kucak açmışız. İspanya’dan kaçan, hayatını idame ettirmek isteyen Yahudilere bu topraklar kapı açmıştır.

BAHADIR_YENİŞEHİRLİOĞLU

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/bahadir-yenisehirlioglu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.