Bakan İdris Güllüce: Muhalefetin vaatleri vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi

Bakan İdris Güllüce: Muhalefetin vaatleri vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadrak programında Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Konuk oldu.

Uzmanların 7,2’lik deprem beklediği İstanbul’daki binalar depreme hazır mı? Türkiye’deki 6,5 milyon riskli yapıda kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak? İstanbul’un en önemli sorunu olan trafik sorununun çözülmesi için neler yapılıyor? Programda bu sorulara yanıt arandı…

“RİSKLİ BİNALAR YIKLIP YENİDEN YAPILMALI”
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye’deki binaların çoğunun mühendislik hizmeti almadan yetersiz malzemelerle yapıldığını, bu nedenle riskli binaların yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini söyledi. Mecbur kalmadıkça kentsel dönüşüm yapmadıklarını belirten Güllüce, “İstanbul’un arazisi çok küçük ve her yeri şehir” ifadesini kullandı.

“NÜKLEER ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULMALIYIZ”
Nükleer santrallerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Güllüce, “Enerjiyi üreten tesisleri yapmalıyız ve dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız. ÇED’i çok ciddi yapıyoruz, Avrupa standartlarının üstündeyiz” dedi.

“MUHALEFETİN VAATLERİ VAPURLARDA EŞANTİYON DAĞITANLAR GİBİ”
Muhalefetin ekonomik vaatlerini eleştiren Güllüce, “Vapurlarda eşantiyon dağıtanlar gibi muhalefetin vaatleri. Vatandaş bunlara gülüyor. Devlet yönetmek itibar, bilgi, matematik işidir. Vatandaş size güvenmiyorsa bu iş olmaz. O zaman nasıl bir miktar oyumu arttırabilirim diye düşünürler. CHP’nin hükümet olma derdi yok zaten. Kılıçdaroğlu’nun derdi partinin başında kalmak. Oyunu bir puan artırırsa partideki bölünme tehlikesini ortadan kaldıracak ve kendisini başarılı sayacak” diye konuştu.

Muhalefetin hükümetin yaptığı çılgın projelere karşı çıkmasına tepki gösteren Bakan Güllüce, “Hızlı trene, havaalanına, Kanal İstanbul’a Üçüncü Boğaz Köprüsü’ne karşı çıkıyorlar. Bunları anlamak mümkün değil. Üçüncü boğaz köprüsü her Türk vatandaşının gurur duyacağı bir proje ve İstanbul’un trafiğine de büyük kolaylık sağlayacak” ifadelerini kullandı.

1430770434914

http://www.sabah.com.tr/medya/2015/05/04/muhalefetin-vaatleri-vapurlarda-esantiyon-dagitanlar-gibi

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/bakan-idris-gulluce

admin