Bakan Nabi Avcı: Seçim ataması gibi popülist bir şey olmaz

Bakan Nabi Avcı: Seçim ataması gibi popülist bir şey olmaz

Yeni dönemde eğitim sisteminde hangi adımlar atılacak? 4+4+4 Sisteminde değişiklik yapılacak mı? Öğretmen atamalarında yeni talepler ne zaman karşılanacak? İşte tüm bu sorular A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programında masaya yatırıldı. Programın konuğu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ydı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 4+4+4 Eğitim sistemini değiştirmeyi düşünmediklerini, sistemin oturduğunu gördüklerini ve tasarımlarına daha uyumlu hale geldiğini söyledi. Bakan Avcı, “Bu sistemi çocukların ilgi duyduğu alanlara yönelmesi ve yeteneklerini daha kolay yetiştirmelerini sağlamak için getirdik” dedi.

“DÖNÜŞMEYEN DERSHANE KALMAYACAK”

Dershanelerin dönüştürülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Avcı, “Dönüşmeyen dershane kalmayacak, bunlar ya ilkokul ya ortaokul ya da özel okul olacak. 2206 Dershane dönüşüm için müracaat etti, 2174’ününkü kabul edildi. Ancak yasa dışı faaliyette bulunan dershaneler bu kapsama dahil değil” diye konuştu.

“SEÇİM ATAMASI GİBİ POPÜLİST BİR ŞEY OLMAZ”
Kadraj’da merakla beklenen öğretmen atamaları da konuşuldu. 2015 Temmuzu’nda yapılacak KPSS sınavının sonuçlarına göre ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılacağını belirten Avcı, “Seçim ataması gibi popülist bir şey olmaz” ifadesini kullandı.

“ÖĞRETMEN EŞİ ATAMALARINDAKİ ÜÇ YIL ŞARTI GEÇERLİ

Öğretmen eşi atamalarında getirilen eşin 3 yıl sigortalı çalışma şartıyla ilgili düzenleme konusunda da bilgi veren Milli Eğitim Bakanı, “Bu sene uyarlama sürecini geciktirerek geçen yıl müracaat edenleri mağdur etmemek için 1 yıl çalışanların da atamalarını yaptık ama artık onu yapacak durumda değiliz. Şimdi üç yıl böyle bir zorunluluğumuz var” şeklinde konuştu.

1431114733507

http://www.sabah.com.tr/webtv/turkiye/nabi-avci-secim-atamasi-gibi-populist-bir-sey-olmaz

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/05/08/secim-atamasi-gibi-populist-bir-sey-olmaz

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/bakan-nabi-avci

admin