Başörtülü milletvekili Nurcan Dalbulak: Korkmuyorum!

Başörtülü milletvekili Nurcan Dalbulak: Korkmuyorum!

AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbulak, kararını ve CHP’nin bu karara yönelik tepkisini A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj’da değerlendirdi.

-CHP İçtüzüğün verdiği tüm imkanları kullanarak itiraz edeceğini açıkladı, bu tepkiyi nasıl buldunuz?

CHP’NİN TEPKİSİ KENDİLERİ İÇİN HEZİMET OLACAK
Biz Anayasal hakkımızı kullanarak, bu yasakların tamamen kaldırıldığı bir ortamda başörtüsüyle Meclis çalışmalarına devam etme kararı aldık. Onlar aksi yönde, tüzükte engel olmamasına rağmen orada yapacakları her hareketin toplumun vicdanında yaralar oluşturacaklarını ve bunun kaybeden tarafın kendileri olacağını bilmeleri lazım. Üniversitede, kamusal alanda, hayatta böyle bir sorun kalmadığına göre artık daha fazla bunun karşısında durmak, toplumun değerlerinin karşısında durmaktır. Herhalde buna devam edecekler, bu onlar için büyük bir hezimet olacaktır.Ben Denizli’deyim ilimdeyim, milletvekili arkadaşlarımdan, il yönetimimden, teşkilattan olumlu tepkiler alıyorum, bu özlemle beklenen dualar edilmiş bir konu. Artık bunun son bulduğu, böyle bir gündemin olmayacağı bir durum, dolayısıyla çok güzel olumlu tepkiler alıyoruz.

MECLİS’E BAŞÖRTÜSÜYLE GİRMEKTEN KORMUYORUM
-Çok kötü sahneler yaşadık seneler önce, 31 Ekim için Meclis’te gelebilecek tepkilere yönelik bir endişeniz var mı, gergin misiniz?

Gergin değilim, aksine heyecanlı ve mutluyum. Hac görevinden sonra, manevi bir doyum yaşıyorsunuz, Türkiye siyasetinde önemli bir devreyi kapayıp önemli bir devrenin açılışında bayraktarlık yapıyorum, mutluluk duyuyorum, korku ve endişe duyuyorum. Zaten inanan insanda korku olmaz, inanan ve inandığını yaşayan insanın kalbinde korku olmaz.

benim_icin_cok_serefli_bir_karar_h6767

admin