Berat Albayrak: Muhalefetin vaatlerinin hiçbir anlamı ve denklemi yok

Berat Albayrak: Muhalefetin vaatlerinin hiçbir anlamı ve denklemi yok

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programının konuğu, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Berat Albayrak’tı. Programda Albayrak’ın siyaset yolculuğu, 7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler ve Türk ekonomisinin durumu ile başkanlık sistemi konuşuldu.

“SAHADA SADECE AK PARTİ VAR”
7 Haziran seçimleri öncesi sahadaki atmosferi değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Berat Albayrak, sahada sadece AK Parti’nin olduğunu ve gelen tepkileri de gayet olumlu bulduğunu söyledi. Albayrak, Türkiye’deki problemlerin çoğunluğunu AK Parti’nin çözdüğünü vurguladı.

“MUHALEFETİN VAATLERİNİN HİÇBİR ANLAMI VE DENKLEMİ YOK”
Muhalefet partilerinin ekonomi vaatlerini eleştiren Albayrak, “Muhalefetin vaatlerinin hiçbir anlamı ve denklemi yok. Vaat siyasetine halk inanmıyor. Bu vaatleri karşılamanız için vatandaşa vergi yüklemeniz lazım. ” dedi.

“HDP’NİN BARAJI GEÇİP GEÇEMEMESİ ÖNEMLİ DEĞİ

HDP’nin barajı geçip geçemeyeceği ile ilgili tartışmayı yorumlayan Albayrak, “Türkiye’de barajı geçemeyen birçok parti siyaseten yaşadı. Bir partinin barajı geçip geçememesinin hiçbir ehemmiyeti yok. ” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE HAS BİR BAŞKANLIK SİSTEMİ OLABİLİR”
Programda yeni Anayasa ve başkanlık sistemi de konuşuldu. Türkiye’yi 1982 Anayasası’ndan kurtarmak için yeni Anayasa’nın çok önemli olduğunu belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı, “Yeni Anayasa ve istikrarın bekaası sistem için çok önemli. Türkiye’ye has bir başkanlık sisteminin olabileceğine inanıyorum. ” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DÜNYANIN EN GÜÇLÜ EKONOMİLERİNDEN BİRİ”
Kadraj’da ele alınan konulardan biri Türk ekonomisinin durumuydu. Türkiye’nin, ekonomisi itibariyle dünyada en güçlü ülkelerinden biri olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Türkiye son 6-7 yıldır çok başarılı bir performans sergiledi. Bölgede siyaset ve ekonomisi istikrarlı olan tek ülke. 15 bin kaleme yakın ürün ihraç eder konuma geldi. Türkiye’nin büyümesindeki en önemli unsur reel büyümedir. ” değerlendirmesinde bulundu.

Küresel enerji sektöründe Türkiye’nin konumu ile ilgili soruları da yanıtlayan Albayrak, Türkiye’nin enerjiyi çeşitlendirmek adına çok önemli adımlar attığını ve enerji stratejisinin hayati önem arz ettiğini söyledi.

“PARALEL YAPI ARTIK ENDİŞE VERİCİ BOYUTTA DEĞİL”
Ve Paralel Yapı… Albayrak’a göre, Paralel Yapı ile mücadelede teşhis dönemi bitti, tedavi devam ediyor ve bu örgüt artık endişe verici boyutta değil.

“TÜRKİYE’DE DARBE TEHLİKESİ YOK”
Programın sonunda 28 Şubat sürecinde yaşananlar konuşuldu. 28 Şubat darbesinin büyük bir toplumsal yara açtığını belirten Albayrak, “28 Şubat’ta dindar vatandaşlarımıza büyük bir zulüm uygulandı ama artık böyle bir tehlike yok. Türkiye’de fiziksel olarak darbe tehlikesi olduğu düşüncesinde değilim. ” diye konuştu.

1431719454075

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/05/15/muhalefetin-vaatlerinin-hicbir-anlami-ve-denklemi-yok

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/05/15/muhalefetin-vaatlerinin-hicbir-anlami-ve-denklemi-yok

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/berat-albayrak

admin