Burhan Kuzu: Rusya menfaati için Suriye’de

Türkiye’nin YPG mevzilerini vurması ve Rusya’nın Suriye’de muhaliflere düzenlediği saldırılar, A Haber’deki Kadraj programında tartışıldı. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Rusya’nın Suriye’de ne işi var diye sordu, “Rusya kendi menfaati için Suriye’ye geldi” ifadesini kullandı.

“BM SURİYE’DE HİÇBİR ZAMAN OLMADI”

Kapınızı açın diyor, yahu ne zaman kapattık vicdansız, merhametsizler! Kime niye geldin dedik? Tabi bir kontrolden geçecek. Sen ne yaptın? Cumhurbaşkanı bunu sorunca da kızıyorlar. Bu memlekette, bu dünyada Birleşmiş Milletler denilen güya bir örgüt var, NATO denen güya bir örgüt var. Amerika denilen güya bir güç var. Neredesiniz? Koca bir sıfırsınız benim nezdimde artık. Bu saatten sonra açık söylüyorum, BM de NATO da AB de çökmüştür.

“RUSYA MENFAATİ İÇİN SURİYE’DE”

Rusya’nın uçağı düştü, bir şekilde düştü, düşürüldü onu bahane etti gitti Güney Kıbrıs’ta füzelerini yerleştirdi, geldi oradaki Tarsus bölgesine iyice askerlerini yerleştirdi. Şimdi de PYD’nin Moskova’da malum bir şubesini açtırdı. Aklı sıra Türkiye ile mücadeleye giriyor. Enteresan bir şey, Amerika ile bunlar kavga ederlerdi, İran ile birbirlerine girmişlerdi şimdi hepsi kanka oluverdiler bir anda. Yani bu dünyanın hakikaten doğrusu ne eğrisi ne, kuralı nedir ne değildir anlamakta ben zorlanıyorum. Bir şey daha soruyorum; BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ne iş yapar? Yani kaç mülteciyi nereye yerleştirdi ne yaptı, hangi gıdayı verdi, hangi devletten ne topladı da Türkiye’ye yardım etti? 3 milyar Euro güya bir yardım gelecek dendi o da onlara harcanacak, o bile gelmedi. Plan proje yapın dendi, neyin planı projesi? Adamların kaldığı yer belli, yediği içtiği belli. 10 milyar dolar Türkiye masraf yapmış, Allah’tan korkun!

burhan kuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.