Bursalı: İzmir ‘Binali Yıldırım’a direnmedi

Bursalı: İzmir ‘Binali Yıldırım’a direnmedi

 Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Ak Parti’nin 2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı ilan edilmesini Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı A Haber’de Kadraj programında değerlendirdi.

Bursalı, İzmir’de Binali Yıldırım adının anılmaya başlanmasından itibaren herhangi bir direniş, karşı çıkış, reddediş ile karşılaşılmadığına dikkat çekerek, Yıldırım’ın adaylığının İzmir’de hizmete yönelik şikayetlere bir cevap olduğu yorumunu yaptı

BİNALİ YILDIRIM İSMİ İZMİR’DE ŞİKAYETLERE BİR CEVAP

Binali Yıldırım isminin özelliği , hükümetin en uzun süre bakanlık yapan ismi olması. Üstelik hükümetin icraatlarına bakarsak bu icraatların yüzde yetmişinin yapıldığı bir bakanlık. Bu bakımdan Yıldırım’ın adaylığı çok anlamlı. İzmir’de yaşayan bir gazeteci ve vatandaş olarak söyleyeceğim, kent gazeteciliği yaparken vatandaşların bizi yönlendirmesine de bakarak; bu kentte yeterince hizmet verilmediğine bir cevap olarak algılandı Binali Yıldırım ismi.

İZMİR BİNALİ YILDIRIM ADINA DİRENMEDİ

İzmir seçmen profili yedi üniversitesi olan bir kent burası. Genç nüfusun hem dışarıdan gelen, genç nüfusun ağırlıklı olduğu 200 bin yeni ilk kez bu seçimde oy kullanacağı bir kent İzmir. Yaş itibariyle emeklilerin de yoğun olarak yaşadığı ve yoğun göç alan bir şehir. Kadınların ön planda olduğu, sivil toplum ve kent yönetiminde ön planda olduğu bir kent. Profile bakınca çeşitlilik açısından geniş, daha fazla yönelinmesi gereken özel bir profili var. Binali Yıldırım’a baktığımızda, bakanlığı döneminde yapılanlara bakınca tüm bu kesimlere hitap edebilir görünüyor. Kişilik olarak da sakin ve ılımlı yapısı olması da İzmir profiline uygun görünüyor. Binali Bey’in ismi anılmaya başlandığından beri herhangi bir karşı çıkış, reddediş ve direnç olmadı. Bunda kendisinin ılımlı, sakin yapısının etkisi olduğunu düşünüyorum.

Adsız

 

 

 

 

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2013/12/14/izmir-binali-yildirima-direnmedi

admin