Eski MİT elemanı Alparslan Ertuğ: DHKP-C’nin arkasında Almanya var

“İstanbul’daki terör eylemlerini gerçekleştiren örgütün arkasındaki ülke Almanya ve bu örgütün Ortaköy’de balıkçısı var.” Bu çarpıcı açıklamaların sahibi eski bir MİT elemanı; Cemal Alparslan Ertuğ.

CAE

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan Ertuğ, “Türkiye’de silahlı sol örgütlerin arkasında Batı olmuştur. Bir bölümü üzerinde de Alman gizli servisi etkilidir. İki eylemi yürüten örgüt bunlardan biri ve yurt dışında Almanya ve Almanya’ya yakın Hollanda gibi yerlerde barınırlar ve Alman derin devleti tarafından korunurlar. Avrupa’da onlara yönelik bir operasyon engellenir. ” dedi.

“EYLEMLERİN AMACI KAOSLA İKTİDARI DEVİRMEK”

İstanbul’daki terör eylemlerinin amacının, yeni bir kaos yaratarak siyasi iktidarı devirmek olduğunu belirten eski MİT elemanı, “O kaosun üstüne binerek Türkiye’de yeni bir yapılanma yaratmak için yapıldı bu eylemler. Türkiye’de memnun olmadıkları siyasi iktidardan kurtulmak istiyorlar, bu iktidarın giderek bağımsızlaşan istihbarat servisi, savunma sanayi ve başka devletlerin iştahını kabartan petrol ve doğalgaz bölgelerine müdahale eden bir yapısı var. Bundan birileri rahatsız. ” ifadelerini kullandı.

“ÖRGÜTÜN ORTAKÖY’DE BALIKÇISI VAR”
Örgütün finans kaynakları hakkında da bilgi veren Ertuğ, DHKP-C’nin finans kaynaklarından birinin İstanbul Ortaköy’deki bir balıkçı olduğunu açıkladı.

“PARALEL YAPI ELİNİ İKTİDARA UZATARAK HATA YAPTI”
Paralel yapı ile mücadele konusunda da açıklamalarda bulunan Ertuğ, “Paralel yapı elini iktidara uzatarak hata yaptı. Siyasi iktidarın başındaki siyasetçi kararlı olunca dalga tersine döndü. Paralel yapı sorunu sadece okulların kapatılmasıyla çözülemez. Bütünlüklü bir çözüm gerekir” değerlendirmesinde bulundu.

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/kadraj-1428002759

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.