Hakan Albayrak: IŞİD’in Suriye’de yaptığını Gülen kadroları Türkiye’de yapıyor

A Haber’de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan gazeteci aktivist Hakan Albayrak İHH yönelik operasyonları değerlendirdi.

IHH’ya yönelik operasyonun 17 Aralık darbesinden bağımsız ele alınamayacağını belirten Albayrak operasyonun Gülen’in internete düşen ses kayıtlarının gündem oluşturmasının önüne geçmek için yapıldığını öne sürdü. Albayrak “Irak- Şam İslam Örgütü Suriye’de ne yapıyorsa Gülen kadroları Türkiye’de onu yapmaktadır” yorumunu yaptı.

İHH’ya yönelik suçlamaları 17 Aralık darbesinden bağımsız olarak ele alırsak hata etmiş oluruz, 17 Aralık sürecinin devamıdır. İHH’ya yönelik operasyon Nedir 17 Aralık süreci yeni Türkiye’yi ortadan kaldırma sürecidir. İsrail ile ilişkileri bozdu diye hükümete cehpe alanlar İHH’ya cephe almaz mı? İHH İsrail ile Türkiye’nin arasının bozulmasının nedenlerinden birisi. İHH’nın itibarının sarsılması Yeni Türkiye’nin dünya çapındaki itibarını sarsmaya çalışanların hiç şüphesiz yapacağı bir şeydi, beklediğimiz bir şeydi. Ben daha geniş kapsamlı daha iyi bir operasyon bekliyordum Pazartesi gecesi F. Gülen’in bazı enteresan telefon görüşmeleri internete düşünce bunların gündem oluşturmasının önüne geçmesini önlemek için sansasyonel bir iş yapmak gerektiğini düşündü ilgili arkadaşlar. İHH’ya operasyonun bütün bu telefon kayıtlarını gölgeleyecek kadar sansasyonel olabileceğine hükmettiler .El Kaide operasyonu ile alakasız şekilde Kilis’teki depomuza baskı yaptılar. Irak Şam İslam Örgütü Suriye devleti ile problemi olan herkesi mutlu ediyor, İsrail, Rusya, ABD, İran. Tam toparlanma sürecine giden Suriyeli devrimcileri sabote ediyor. düşmanla savaşmıyor sadece devrimcilerle savaşıyor onların kazandığı mevzileri onların elinden almak için çalışıyor, Suriye devriminin gücünü bölüyor. Bugün birbirlerine sıkılan kurşunları Esad rejimine sıkıldığında kazanılacak mevzileri düşünün. IŞİD’in Suriye’de yaptığını Gülen kadroları Türkiye’de yapıyor. Onlar Türkiye’nin düşmanları ile karşı karşıya gelmiyor, Türkiye’de kendi kardeşlerinin kazandığı mevzileri ele geçirmeye çalışıyorlar.

Adsız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.