Hakan Albayrak: Pişmanım şimdi dank etti!

A Haber’de Kadraj programına katılan Star Gazetesi yazarı Hakan Albayrak Ergenekon davası tahliyeleri ile ilgili dikkat çeken bir çıkış yaptı. Albayrak “benim yüzüme gülüp beni “Selam” örgütüne dâhil eden, karşı tarafın çocuklarına neler yapmaz” yorumunu yaptı

İşte Albayrak’ın açıklamaları

“BANA KUMPAS KURAN KARŞI TARAFA NE YAPMAZ”
Balyoz davasından tutuklu olan birçok kişinin suçlu olma ihtimali yüksektir. Ben Selam Terör örgütü tezgahında adı geçen biriyim. Pensilvanya, binlerce kişiyi, kendilerine muhalif binlerce kişiyi, yazarlar,avukatlar, siyasetçiler, sanatçılar selam terör örgütü adı altında takibe almışlar videolarını çekmişler. Benim de adım geçiyor. benim adım örgütün medya ayağında adım geçiyormuş. benim star gazetesini yönettiğim söyleniyormuş. Ben Star gazetesinin Yeni şafak gazetesinin Anadolu Ajansı’nın yöneticisi olmadığımı biliyorum. Onlar bu kumpası kurmadan önce yüzüme güldüklerini de biliyorum. “Hakan kardeşimizi çok seviyoruz” dediklerini de biliyorum. Bana bunu yapanların, benim gibi yüzlerce binlerce kişiye bunu yapanların çok farklı bir dünyanın çocukları olan tırnak içindeki Ergenekon ve Balyozculara neler yapabileceklerini anlayabiliyorum.

İMDAT ÇIĞLINI CİDDİYE ALMADIĞIM İÇİN PİŞMANIM
Ergenekon davası, Balyoz davası ve soruşturması sürecinde birçok iddianın, dosyanın asılsız olduğu aileleri tarafından dile getirilmişti. Onların şikayetlerini, imdat çığlıklarını ciddiye almadığım için pişmanım.

BAŞIMA GELİNCE DANK ETTİ
“Senin başına gelince mi anladın”, biraz öyle oldu, başıma gelince anladım. bana bunu yapanların balyoz davası hazırlarken ne senaryolar hazırlayıp ne yalanlar uydurdukları şimdi kafama dank etti. Şimdi yaşın yanında kurunun da hapisten çıkması gerekiyor diye düşünüyorum.

YENİDEN YARGILAMA YAPILMALI
Olağanüstü dönemde, nasıl 28 Şubat özel bir dönemse, Pensilvanya örğütünü yargıya büyük ölçüde hakim olduğu emniyet teşkilatına hakim olduğu şu geçtiğimiz yıllar olağanüstü dönemdir. Nasıl ki 28 Şubat yargılamalarının yeniden yapılması gerekiyorsa bu son Pensilvanya sürecindeki yargılamalarının da yeniden görülmesi gerekiyor.

Adsız

 

 

 

 

 

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2014/03/11/albayrak-pismanim-simdi-dank-etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.