Haşmet Babaoğlu: Seçimden sonra HDP’de değişiklik olabilir

Haşmet Babaoğlu: Seçimden sonra HDP’de değişiklik olabilir

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj’ın konuğu, gazeteci – yazar Haşmet Babaoğlu’du. Programda gündemdeki konular masaya yatırıldı.

1431023259412

“HERKES KİME OY VERECEĞİNİ BİLİYOR”
Seçim öncesi sokaktaki hava ve seçmen davranışlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan gazeteci – yazar haşmet Babaoğlu, sokaktaki insanın kararsız olmadığını, herkesin kime oy vereceğini bildiğini söyledi. Babaoğlu, “Seçimlerde hakiki karasızların oyu çok azdır” ifadesini kullandı.

“SEÇİMDE BEKLENDİĞİ GİBİ EKONOMİ BAŞROLDE OLMAYACAK”
Seçmenler için ekonominin önemli olacağıyla ilgili iddiaları yorumlayan Babaoğlu, “Seçimde beklendiği gibi ekonomi başrolde olmayacak. Seçmenler bugünkü yerleri, halleri ve hayallerine göre oy verecek. AK Parti oylarını koruduktan sonra ekonomi başrolde olsa ne olur? Ekonomi hiçbir seçimde başrolde oynamaz. Siyasi partiler iş bulma kurumu ya da holding değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’deki muhalefet partilerinin politikalarını eleştiren Sabah Gazetesi Yazarı, “Muhalefet gerçek kimliğini yitirdi, muhalefet yapmıyor. Muhalefet etmeyi Erdoğan’a muhalefet olarak algılıyor, hiçbir politika üretmiyorlar” diye konuştu.

“SEÇİMDEN SONRA HDP’DE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın söylemlerine tepki gösteren Babaoğlu, “Demirtaş’ın kullandığı dil vasat bir ‘gezicilik’ özentisi. Böyle bir dille seçime gidiyor. Seçim sonrası tatsız gelişmelere zemin hazırlıyor. HDP’ye 500 bin artı oyun dışarıdan gelmesi zor. Partide seçimden sonra bir değişiklik olabilir. Muhalefet bir cephe halinde seçim sonrasına hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Hükümetin politikalarına her koşulda karşı çıkan Beyaz Türkler’in tutumunu da eleştiren Babaoğlu, “Sultanbeyli’nin hala boş bir arazi olduğunu düşünen dostlarım var. İçlerinden bazıları maddi durumu bozulunca bu boş sandıkları yerlerde yapılan sitelere taşındılar” dedi.

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/05/07/secimden-sonra-hdpde-degisiklik-olabilir

http://www.sabah.com.tr/webtv/dunya/babaoglu-demirtasin-kullandigi-dil-vasat-bir-gezicilik-ozentisi

http://www.sabah.com.tr/webtv/medya/hasmet-babaoglundan-anlamli-siir

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/hasmet-babaoglu

admin