Hotar: Dershane konusu dün konuşulmuş gibi tepki geldi!

Hotar: Dershane konusu dün konuşulmuş gibi tepki geldi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına konuk oldu.

NÜKHET HOTAR: DERSHANE KONUSU DÜN KONUŞULMUŞ GİBİ TEPKİ GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına konuk oldu. Hotar, kulislerde dolaşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı yönündeki haberlerle ilgili yorum yapmaktan kaçınarak “Ben akademisyen ve ilk kongreden itibaren partide görev almış bir kişiyim, kulislere göre yorum yapamam, resmi açıklama yapılmadan bir şey söylemeyeyim” ifadelerini kullandı.

HOTAR: ARTIK DAHA FAZLA MEDYAYA ÇIKMA KARARI ALDIM
Hotar, diğer genel başkan yardımcılarına göre medyada fazla bulunmamasıyla ilgili olarak ” O konuda ben zaman zaman kendime özeleştiri yöneltiyorum. O açıdan eksik kalıyorum gibi geliyor ama Genel Merkez birimleri olarak biraz mutfakta çalışıyoruz. İlgili bakanlıkların bir çok kanunun temelini oluşturan konular bizim birimimizde hazırlanmıştır. Birebir benim medyaya çıkışımda araya mesafe giriyor ama bu dönem daha fazla çıkmaya karar verdim. Bizim 3 Kasım’da 10 yaşında olan gençlerimiz bugün 20- 21 yaşındalar. onlar bu sosyal politikalar hep böyleydi, okula başladıklarında kitapları önlerinde hep hazırdı zannediyorlar, sağlık sorunları yaşandığında istedikleri hastaneye hemen gidebiliyorlar zannediyorlar, öyle bir ortamda büyüdüler, ama öyle değildi. Bunları hatırlatmak gerekiyor, sırf bunun adına olsa bile medyaya daha fazla konuşmayı artık önemsiyorum”

HOTAR: BARİ BANA SÖYLEME DİYORUM İÇİMDEN , SUSUYORUM
Muhafazakar demokrat partide kadın siyasetçi olma konusundaki soruya ise Hotar, “Herhangi bir partide olmak kadın siyasetçi olarak Ak Parti’de olmaktan daha zor ya da kolay olmayacaktır. Bana Genel Başkan ve eşinin destekleri önemliydi, onların desteği olmasa daha da zor olabilirdi. Siyaset Türkiye’de erkek egemen bir söylem egemen. Erkek meslektaşım beni ilk gördüğünde “Bugün çok şıksın” olabiliyor ya da bir toplantıda “Kadınlar da artık gelişmeye başladı” gibi yorumlar yapabiliyor, bari bunu bana söyleme diyesim geliyor tabi de, demiyorum.

HOTAR: 18 YAŞINI GEÇMEK HERŞEY SERBEST ANLAMINA GELMİYOR
Öğrenci Evleri tartışması konusuyla ilgili yaşadığı olumsuz bir örneği aktaran Hotar “Benim bir arkadaşımın oğlu özel üniversite yurdunda kalıyordu. Aile yurdun kızlı erkekli karışık olduğunu bile bilmiyordu. Bir disiplin olayı nedeniyle ailesinin yurda girmesiyle durum ortaya çıktı. Çocuğun karşı odasında kalan kız arkadaşı ile erkek arkadaşı arasında sorun yaşandı, kavga çıktı, dövüş çıktı, aramalarda odalarda o gençlerle birarada düşünemeyeceğiniz sonuçlar çıktı ortaya, sonra yönetim el koydu ve o üniversitede yurt kızlı erkekli ayrıldı. Benim öğrenciliğimden bildiğim, kızlar erkekler aynı evde kalabiliyor. Kızın ailesi şehir dışındaysa, o kız kız arkadaşına gidip orada kalıyor gibi yapabiliyordu. Bugünde böyle. Gencin doğasına aykırı, inancımıza kültürümüze bağdaşmıyor. Ateşle barutu aynı eve koymanın, onları birtakım yanlış sonuçlar ortaya çıkabilecek bir ortama teşvik etmenin anlamı yok ” Bayramoğlu’nun 18 yaşında reşitlik kazanılmasını hatırlatması üzerine Hota ” o zaman silah satışının 18 yaş üstüne serbest olması gerekir 18 yaşını geçmek her şey serbest anlamına gelmiyor, Ondan sonra havaalanlarında satılan bebeklere, bir üniversitenin tuvaletinin gideri tıkanıp açıldığı zaman karşılaşılan on on beş tane cenin göreceğiz. O çocuklar sorumluluk sahibi olmayabilir, olanları ayrı tutuyor. 18 yaşını geçmesine rağmen ailesinden gizlediği şeyi devlet niye desteklesin, gizli saklı olmayana da kimse karışmaz, herkes istediğini yaşıyor. Burada devlet kendisine yüklenen koruma fonksiyonunun gereğini yapmıştır. ” yorumunu yaptı.

Adsız

 

 

 

 

 

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2013/11/20/dershane-konusu-dun-konusulmus-gibi-tepki-geldi

admin