Hüseyin Kocabıyık: Akılsız kurnazlar

Hüseyin Kocabıyık: Akılsız kurnazlar

A Haber Siyaset Danışmanı Hüseyin Kocabıyık Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programında 17 Ağustos sürecinin ardından Başbakan Erdoğan’ın bugün Sakarya ve İstanbul’da kitlesiyle buluşmasını değerlendirdi.

Kocabıyık, “30 Mart seçimi 12 Temmuz 2007 seçimine benzeyecek, 2014 yerel seçimleri bir hesaplaşma seçimine dönüşebilir” dedi.
 
ERDOĞAN’I KARŞILAYAN KİTLE ÖFKELİ DEĞİL COŞKULUYDU
Ben bu tabloyu şöyle değerlendiriyorum. 28 Mayıs 2013 Gezi olayları başlamıştı biliyorsunuz , Gezi olayları sırasında başladıktan hemen birkaç gün sonra Başbakan yurtdışı seyahatine gitmişti ve dönüşünde Atatürk Havalimanı’nda Ak Partililer Genel Başkanlarına bugün olduğu gibi sahip çıkmışlardı. Ben o gün insanların yüzlerindeki ifadeyi hatırlıyorum.
Öfke ve rövanş alma duygusu vardı. Attıkları sloganlar da bu yöndeydi. Gergin bir hava hakimdi. Ancak bugün aynı şekilde Atatürk Havalimanı’nda tabanı Başbakan Erdoğan’a büyük destek verdi ancak o kalabalıktaki insanların yüzüne baktığım zaman Gezi Parkı olayları sırasındaki gerginliği öfkeyi, kızgınlığı değil, coşkuyu gördüm, liderlerine güven duygusu ve rahatlık gördüm.

30 MART SEÇİMLERİ HESAPLAŞMA SEÇİMİ OLABİLİR
Bu bana şunu hatırlatıyor, önümüzdeki mahalli seçimler, bir mahalli seçimler havasında geçmeyecek, bir genel seçim havasında geçecek ve bu coşku eğer sandığa yansırsa, benim tahmin ettiğim gibi 30 Mart 2014 mahalli seçimleri bir hesaplaşma seçimine dönüşürse hükümete bu tuzağı kuranların kurnaz ama son derecede akılsız kurnazlar olduğu ortaya çıkacak.
 
30 MART SEÇİMLERİ 12 TEMMUZ 2007 SEÇİMLERİNE BENZEYECEK
Bakın 2007 yılında o tarihimize önemli bir vaka olarak geçen cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Başbakan Erdoğan oy oranlarının yüzde 26 olduğunu açıklamıştı. Ekonomik krizden Türkiye etkilenmişti. 27 Nisan 2007’de elektronik muhtıra ile cumhurbaşkanı seçtirilmedi ve 367 ile hukuk yolsuzluğu yapıldı ve bu yolsuzluğu Anayasa Mahkemesi onaylandı. erken seçim kararı verildi. Seçime Ak Parti değil, halkla Anayasa Mahkemesi ve muhtırayı verenler girdi. Yüzde 47 ile halk tokat attı. Cumhurbaşkanı da seçilerek vesayet tasfiye edildi.
 
30 MART’TA HUKUK DARBESİNİ YAPANLARLA HALK HESAPLAŞACAK
Bunun benzeri 30 Mart’ta tarih tekerrür edebilir. 30 Mart’ta Erdoğan seçime CHP ya da MHP ile değil, bu hukuk darbesini yapanlar ile halk seçim sandığında hesaplaşabilir ve ortaya 2007’de daha güçlü bir sonuç çıkabilir.

hüseyin-kocabıyık-476129754977187157493

 

 

 

 

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2013/12/28/huseyin-kocabiyik-akilsiz-kurnazlar

 

 

admin