İsmail Kahraman: Doğan medya Koç’u bile kandıracaktı!

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu ‘Kadraj’ programının dün akşamki konuğu Eski Kültür Bakanı, Milli Türk Talebe Birliği ve Birlik Vakfı Eski Başkanı İsmail Kahraman’dı. Kahraman, gündeme ve 28 Şubat sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

İK

“DEVLETLER ÖRGÜTLERLE HEP UĞRAŞIRLAR”
1960 darbesinden itibaren siyasi tarihi biliyorum. Senaryo aynıdır, oyuncular değişir. Mesela ODTÜ’de ABD Büyükelçi Kommer’in aracı yakılmıştı. Sonra ortaya çıktı ki CIA yakmış. Neden? Çünkü Türkiye’nin ABD’ye ihtiyaç duyduğu havası oluşturulmaya çalışıldı. Devletler örgütlerle hep uğraşırlar. Devletlerin dostlukları olmaz, milletlerin dostlukları olur. Gelişen bir Türkiye var. Ne kadar büyürse kendilerine ait olan saha o kadar daralacak.

“SAVUNMA SANAYİDE MİLLİ PAY % 90”
Türkiye’nin büyümesini dış devletler istemiyor. Habire uğraşıyorlar. Hep olacak. Maharet bu buzdağını aşmak. Savunma sanayindeki yerli payı 2002’de yüzde 10’du. Bugün yüzde 90’lara ulaştı. Fişek alamıyorduk, ABD bize veriyordu.

“ERBAKAN İSTİFA ETSEYDİ MGK’YA BOYUN EĞERDİ”
28 Şubat darbe sürecinde bazıları “Erbakan neden istifa etmedi?” derler. Yanlış. Biz aramızda görüştük. MGK kendine has bir kuruluştur. MGK’nın hükümetin üstünde bir yeri yok. Gitseydik ordunun, MGK’nın hakimiyetini kabul etmiş olurduk. Bugünkü gibi bizi tutan basın organları yoktu. Derdimizi anlatamıyorduk.

“DOĞAN MEDYA KOÇ’U BİLE KANDIRACAKTI”
Japonya’ya kültür etkinliği için gidiyordum. Hürriyet gazetesinde bir haber: “Uçakta cemaatle namaz” Karikatür yapmış. Uzatmışım kafamı, ezan okuyorum. Yanımızda Vehbi Koç’un kızı Suna Hanım ve eşi var. Dediler ki ‘Biz sizinle beraber olmasaydık, Türkiye’de olsaydık. İnanırdık.’

PROGRAMIN TAMAMI: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/kadraj-1428357344

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.