Metin Külünk: Eminağaoğlu Meclis’te korsan gösteri yapmıştır

Külünk, Meclis’te Adalet Komisyonu’nda HSYK’nın yapısının değiştirilmesiyle ilgili teklif konuşulurken yaşanan şiddet olaylarını değerlendirdi.

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Meclis’te Adalet Komisyonu’nda HSYK’nın yapısının değiştirilmesiyle ilgili teklif konuşulurken yaşanan şiddet olaylarını değerlendirdi.

Külünk, “ Faruk Eminağaoğlu Meclis’te korsan gösteri yapmıştır” dedi. 17 Aralık sürecinden sonra yapılan anketlerde çıkan sonuçları da değerlendiren Külünk “17 Aralık’a karşı diğer partilerin tabanından da milli iradeye destek olduğunu gördük” dedi.

EMİNAĞAOĞLU MECLİS’TE KORSAN GÖSTERİ YAPTI

Yarsav Başkanı olarak kendini ifade eden Faruk Eminağaoğlu’nun Parlamento’ya gelerek, davet edilmemiş olmasına rağmen milletin temsil makamında korsan gösteri edasında o gazete sayfasını açmasıyla beraber ısrarla komisyon başkanına yönelik psikolojik baskı uygulayarak “ben konuşmak” istiyorum demesi Parlamento disiplinini, hoşgörü disiplinini hiçe sayması karşısında doğal olarak ama asla olmasını tasvip etmediğimiz bu görüntüler ortaya çıktı. O an fiilen bu süreci yaşayanlardan birisiyim. Gönül isterdi ki Eminağaoğlu Parlamento’nun asaletine uygun davransın. Her önüne gelen Parlamentoda görüşümü açıklayacağım cümlesi bunun karşılığı değildir.

HSYK GENEL KURUL’A GELDİĞİNDE AK PARTİ FİRE VERMEZ

Meclis’e geldiği zaman HSYK ile ilgili değişiklik teklifi, oylamada hiçbir şekilde fire beklemiyorum hiçbir şekilde. Ak Parti grubu dimdik ayaktadır. Biz milletin iradesiyle Parlamento’da görev yapan milletvekiliyiz, milletin bize verdiği oyların hukukunu koruma konusunda asaletimizden ödün vermeyiz.

17 ARALIK’A KARŞI DİĞER PARTİLERİN TABANINDAN DESTEK VAR

Bir hafta sonra bir kamuoyu araştırmasını kendim yaptırdım, halkımız neyin hedeflendiğini çok iyi biliyor. Bu millet ekonomik istikrarından ve çözüm sürecinden ödün vermez. Ak Parti’ye 17 Aralık sürecine karşı halk defans koyuyor. 17 Aralık ile Türkiye’de bir bürokratik darbe girişimi olduğunu, ister CHP’li ister BDP’li ister MHP’li ya da diğer partilerden, millet şunun farkında, biz irademize sahip çıkacağız noktasında inanılmaz bir demokratik duruş var. Bu noktada bu siyasi bilinç nasıl yükseldi sorusunun cevabı da Türkiye’nin 10 yıllık Ak Parti iktidarının demokratikleşme sürecinin etkisi var. 30 Mart yerel seçimleri aslında bu milletin kendi egemenlik haklarına sahip çıkma noktasında sandıkta tecelli edeceği iradesinin adı olacaktır.

140120141604419139653_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.