Nihal Bengisu Karaca: HDP, PKK’nın sözcüsüdür

Nihal Bengisu Karaca: HDP, PKK’nın sözcüsüdür

Habertürk Gazetesi Yazarı Nihal Bengisu Karaca, HDP’li iki milletvekilinin, terörist cenazesine katılmasını değerlendirdi. A Haber’de Kadraj programına katılan Karaca, “HDP bir siyasi parti değil, PKK’nın toplumsallaşmasını sağlamak ve katilliğe kılıf bulmakla görevlendirilmiş bir sözcüdür.” dedi.

“HDP SİYASİ PARTİ DEĞİL”

HDP’ye normal bir siyasi parti gözüyle bakarsak anlayamayız ve soru sorarız doğal olarak. Çünkü, ister istemez biz de etkileniyoruz. Güya HDP Türkiyelileşiyordu, güzel bir görüntü vermişti, güzel bir manzaraydı ama bunların hep rol icabı yapıldığını 6-8 Ekim olaylarında anladık. Bunlar hep bir resimmiş. Eğer anlamasaydık, HDP’nin ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlamakta zorlanırdık. Yani ne kadar mantıksız, ne kadar saçma derdik ama aslında saçma olan onun başta konumlandırıldığı yer. HDP’yi bize birtakım söylem ve argümanlar üzerinden gerçekten Türkiyelileşme niyeti taşıyan, gerçekten Türkiyelileşme iradesini de barındıran yani isterse PKK gibi bir örgüte meydan okuyabilir, sadece demokratik siyaset yaparak PKK’yı yavaşça o şiddet sarmalından çözebilir ve demokratik siyasete entegre edebilir; böyle bir niyeti, iradesi, gücü, azmi var gibi bir lansman söz konusu oldu.

“HDP, PKK’NIN SÖZCÜSÜDÜR”

HDP aslında örgütün toplumsallaşmasını sağlamakla görevlendirilmiş, örgütün yaptığı ve ürettiği şiddeti, neden silah taşıyor olduğunu siyasete ve sosyolojiye tercüme etmekle yani katilliğe ve caniliğe kılıf bulmakla, bunları argümante etmekle görevli bir sözcü konumunda ve açıkçası piramitin dışında ona meydan okuyan bir yapısı yok; piramitin altında.

NİHAL_BENGİSU_KARACA

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/nihal-bengisu-karaca

admin