Öztürk: Sansür iddiaları komik!

Öztürk: Sansür iddiaları komik!

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj  programının konuğu oldu. Programda ajansın sansür uyguladığı ve Ajans hisselerinin şahsına geçtiği iddiasından, Merkez Bankası verilerinin açıklanmasında Reuters’ın tekeline, Kürtçe yayınla ilgili Irak Kürdistan Federal Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani’nin kendisiyle dertleşmesine, Halep’te atlattığı ölüm tehlikesinden, Ajans haberlerine gazetecilikteki deyimiyle “takla attırmaya”  kadar pek çok konu konuşuldu.

BAŞBAKAN’IN KONUŞMASINI SANSÜRLEDİĞİMİZ İDDİASI KOMİK

Bugünkü konuşmayla ilgili sosyal medyada epeyce bu haber çıkmış, cami bölümünü sansürlediğimize dair, tabi komik bir iddia tüm televizyonların canlı verdiği bir grup konuşmasını sansürlemek mantığa aykırı. Twitter hesaplarımızda otomatik Tweet atma programımız var, Başbakan’ın flaş konuşmalarını Twitter adresinden veriyoruz 140 karakterden dolayı olarak otomatik olarak kesiliyor. Bizim ana yayınımızda, abonelerimize ulaştırdığımız yayınlarda metin olarak tamamen var.

Muhalefet Partisi’nin soru önergeleri ile denetim hakkı var, bu hakkı yoğun olarak kullanıyorlar, biz bunları doğal karşılıyor, sorunları cevaplıyoruz. İşin gerçeği ana muhalefet partisi, diğer muhalefet partisi ile de ilişkilerimizde problem görmüyoruz. İlk geldiğim günlerde Başbakan’ın eski danışmanı olduğumdan dolayı bir sıkıntı olacağını düşündüler ama ajansın gelenekleri var. Ülkenin kurumuyuz her şeyden önce. Herkesin haberlerini olabildiğince objektif biçimde veriyoruz, muhalefet de bunun içinde.

KEMAL ÖZTÜRK

admin