Prof.Dr Ayşen Gürcan: Kadınlara ve gençlere sahip çıkılmalı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Eski Aile -Sosyal Politikalar Bakanı Prof.Dr.Ayşen Gürcan, Doğu’da başlatılacak sosyal seferberlik projesini A Haber’de anlattı. Kadraj programına katılan Gürcan, “Bölgede kadınlara ve gençlere sahip çıkılmalı, onlara iş imkanları sağlanmalıdır” dedi.

“KADINLARA VE GENÇLERE SAHİP ÇIKILMALI”

Sosyal seferberlik ya da sosyal projeler her daim önemlidir. Özellikle, toplumsal değişim sıralarında eğer siz değişimin olumsuz yöne kayan noktalarını görmezseniz sıkıntı yaşarsınız. O yüzden gençler ve kadınlar dezavantajlı dediğimiz guruplardır. Onların rehabilite olması, toplumla bütünleşmesi ve kendilerini ait hissettikleri bir geleceğe umut etmesi, sahip çıkılması gerekiyor. Sosyal proje de budur bir bakıma.

“GENÇLERE İŞ İMKANI SAĞLANMALI”

Geleceğe güven verecek projeye ihtiyaç var. Mesela ne? Onlara orada kendilerinin üretebileceği iş imkanları oluşturabilecek formasyonlar kazandırmak. Orada kendi hayatlarını kurabilecekleri ve kendi imkanlarını sağlayabilecekleri, belki kendilerini ifade edebilecekleri, kendi kararlarını verebilecekleri imkanlar sunmak. Bununla ilgili birçok çalışma yapılıyor; gençlik meclisleri, kulüpler gibi. Bu konuda STK’ları çok önemsiyorum.

AYŞEN_GÜRCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.