Prof.Dr Edibe Sözen: Terörle mücadelede sıfır tolerans

AK Parti MKYK Üyesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, AK Parti’de yeni dönemin şiflerini anlattı. A Haber’de Kadraj programına katılan Prof. Sözen, “Yeni dönemin en önemli özelliği uyum olacak… Aynı zamanda yeni dönem terörle mücadelede sıfır tolerans ve icraat dönemi olacak.” dedi.

“TERÖRLE MÜCADELEDE SIFIR TOLERANS”

Bu her platformda da zaten gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız, gerek partili üyelerimiz tarafından sıklıkla gündeme getiriliyor. Yani teröre sıfır tolerans. Bir diğeri sistemin önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak. Başkanlık sisteminin tanımı ileriki günlerde çok daha net bir şekilde ortaya konacak. Bir üçüncüsü de şu anda da zaten devam ettiği gibi AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerin hiçbir şekilde inkıtaya uğramaması şeklinde bir süreç. Yani hizmetler devam edecek. Bu ne demek? Devletin sosyal devlet olduğunu gösteriyor. Devlet sosyal bir devlet, devlet vatandaşı için var. Bir ikincisi, sistemin önündeki engelleri ortadan rahatlıkla kaldırabilecek bir anlayışa kavuşması.

“YENİ DÖNEMİN ÖZELLİĞİ UYUM OLACAK”

AK Parti kendini güncelleyen, Türkiye’nin değişimini sağlayan ve bu uğurda sessiz devrimler gerçekleştirmiş bir parti ve hükümet olduğu için bir fikir hareketi olarak da ben görüyorum. Bugünün ihtiyaçları ne ise onları karşılamak. Ona göre politika belirleyebilmek. Yolunuz 10 bin kilometreyken bugün artık yolların kilometresini hesap edemiyoruz. Bölünmüş yol, sayısı çok az iken bugün onların sayısını hesap edemiyoruz. Havadan, karadan ve denizden bütün yatırımlara imza atmış bir hükümet var şu anda. Yani ihtiyaçlar ne ise ona göre politika üretmek AK Parti’nin birinci hedeflerinden biri.

EDİBE_SÖZEN

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/kadraj-1464642733

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.