Prof.Dr Hasan Bülent Kahraman: MHP parçalanacak

“MHP, Bahçeli de kazansa muhaliflerden biri de kazansa parçalanacak…”  Çarpıcı açıklamanın sahibi Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman… A Haber’de yayınlanan Kadraj programına katılan Kahraman, MHP’nin siyasetten tasfiye edildiğini ve  AK Parti’nin güçleneceğini söyledi.

“MHP, SİYASETTEN TASFİYE EDİLİYOR”

MHP’ye bakıyorsunuz, tek sloganla ve tek kutuplu bir politikayla giden bir parti; ‘Vatanı böldürtmeyiz.’ veya ‘Vatan bölünüyor.’ Dışına kapalı, kendi iç bürokrasisine teslim olmuş bir parti. Ben bunu her zaman söyledim, bir siyasal realite olarak benim görevim onun üstünde düşünmektir ama yine de ben MHP’nin bu seçimlerde bu derecede aldığı oyları açıklayabilmiş birisi değilim. Siyaset bilimci olarak açıklayamıyorum ama şunu görüyorum; MHP siyasetten tasfiye ediliyor. Bu artık bir gerçektir. İster dört genel başkan adayından biri seçilsin, ister Devlet Bahçeli bey onları mağlup edip kendi genel başkanlığını devam ettirsin, artık bundan sonra bir MHP partisi bugün olduğu gibi bir parti olmayacak.

“AK PARTİ MERKEZDE KUVVETLENECEK”

MHP gibi bir parti kendisi politika üretemediği için ancak üretilen, yapılan, sürdürülen politikalara tepkiyle kendisini ayakta tutabilir. Yani AK Parti bir şey yapar, ona karşı çıkar. HDP bir şey yapar, ona karşı çıkar. CHP bir şey yapar, ona karşı çıkar. MHP kadar hiyerarşilerin kuvvetli olduğu bir partide bile dört tane aday çıkardı. Bu oluşumla birlikte MHP parçalanacak. Kalsalar da içeride parçalanacak, dışarı çıksalar da parçalanacak. Tekrar ediyorum; Bahçeli bey de kazansa parçalanacak, diğer dört adaydan biri de kazansa parçalanacak. Ne olacak? İki önemli sonucu olacak. Bir, merkezde AK Parti büsbütün kuvvetlenecek…

HASAN BÜLENT KAHRAMAN

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/prof-dr-hasan-bulent-kahraman-1463528483

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.