Prof.Dr Talip Küçükcan: Rusya’nın kara propagandası tutmuyor

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan AK Parti Adana Milletvekili Prof.Dr. Talip Küçükcan, Rusya ile Türkiye arasındaki gerilimi değerlendirdi. Rusya’nın, Batı medyasında yaptığı Türkiye aleyhtarı propagandanın tutmadığını belirten Küçükcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye düşmanlığının Avrupalı halk nezdinde itibar görmediğini söyledi.

“RUSYA’NIN KARA PROPAGANDASI TUTMUYOR”

Bütün dünya basınına baktığımızda bugün, Türkiye ile ilgili kara propagandalar, Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili söylenenlerin dünya medyasında tutmadığını görüyoruz. Ben bugün bu programa gelmeden önce taradım, acaba bu tür şeyler ne kadar ciddiye alınıyor diye; Türkiye ile ilgili, sayın Erdoğan ile ilgili muhalif olanlar bile artık Rusya’nın yalanlarına inanmıyorlar. Bunların bir psikolojik operasyon olduğu, kara propaganda olduğu belli. Fakat, Türkiye’yi bölgeden izole etme, soyutlama, yalnızlaştırma ile ilgili bazı gelişmelerin olduğunu da görmek gerekiyor.

“PYD’Yİ DESTEKLEMENİN ETKİSİ TÜRKİYE ÜZERİNEDİR”

Normal şartlar altında Suriye söz konusu olduğunda, bazı tarafların aynı masa etrafında otursalar da anlaşamadığını görüyorduk değil mi? Mesela, ABD ile Rusya hiç aynı yerde olmadı; Türkiye de aynı şekilde. İran, Türkiye ile aynı yerde olmadı. Duruş itibariyle söylüyorum, problemin çözümü açısından. Ama bugün geldiğimiz noktada PYD’ye ABD destek veriyor ki, düne kadar onları terör örgütü olarak görüyorlardı. Rusya devreye girdi. Bir taraftan Esad’ın elini güçlendiriyor, muhtemelen Ocak ayındaki görüşmelerde daha fazla toprağı elinde kontrol eden, daha güçlenmiş bir rejim olarak Esad orada masaya oturacak muhaliflerle. Diğer taraftan PYD’yi de aynı şekilde onlar desteklemeye başladılar. PYD’yi desteklemenin doğrudan doğruya etkisi Türkiye üzerinedir, gruplar üzerine değil.

TALİP_KÜÇÜKCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.