Şeref Malkoç: 28 Şubat sürecinde yargı berbat edildi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Şeref Malkoç, 28 Şubat’tan bu yana değişen Türkiye’deki yargı sistemini değerlendirdi. A Haber’de yayınlanan Kadraj programına katılan Malkoç, “28 Şubat sürecinde yargı berbat edildi… Binlerce insan mağdur edildi… Ardından paralel yapı çıktı… Bugün ise yargı, ne 28 Şubatçıların elinde ne de paralel yapının elinde… HSYK’nın yapısına baktığınızda Türkiye’deki tüm çeşitliliği görebilirsiniz.” dedi.

“28 ŞUBAT’TAN SONRA PARALEL ÇIKTI”

28 Şubat yargı süreci, yargıyı berbat etti. Binlerce insanı mağdur etti. Başörtüsü yüzünden okuldan atıldı, mahkemeye gidiyor; “Sen başörtülüsün okuyamazsın.” diye kararlar çıktı bu ülkede. Ardından paralel yapı, delil yok; delil uydurdu, insanları suçladı, hapse attı. Bugün yargı ne geçmişteki gibi 28 Şubatçıların inisiyatifinde ne de bundan bir süre önceki paralelcilerin.

“BUGÜN TÜM FİKİRLER HSYK’DA”

HSYK’nın yapısına bakın; Türkiye’de ne kadar çeşitlilik, fikri renklilik varsa; sosyal demokratından, milliyetçi kesimin farklı tonlarına, muhafazakarların farklı tonlarına…  Bu adaletin ileriye doğru düzelmesi için bir umut verme işaretidir.

ŞEREF_MALKOÇPROGRAMIN TAMAMI İÇİN: http://www.ahaber.com.tr/webtv/programlar/kadraj/seref-malkoc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.