Taha Kılınç: Ban ki Moon ile Esad’ın söylemi aynı

Sabah USA yazarı Taha Kılınç, Suriye’deki şiddete çözüm bulmak amacıyla İsviçre’de yapılan Cenevre II Konferansı’nın ilk gününü A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programında değerlendirdi.

Toplantının ilk gününde sıra dışı beklenmedik bir şey olmadı diyebiliriz. Bundan sonra da konferanstan pek bir şey beklememek yolundaki yorumları düşünürsek, Cenevre Konferansı bu krizi bitirir diye ümitvar olmamak lazım. Muhaliflerin tavrı belliydi, Esad’ın temsilcileri orada olursa biz oraya gelmeyiz noktasından, yavaş yavaş Esad kalmayacaksa geliriz noktasına geldiler, şimdi belli şartlar ileri sürüyorlar ama gittikçe elleri zayıflıyor. Cenevre Konferansı’na gelmeden önce muhalifler bir kez daha ayrıştılar. Suriye Ulusal Konseyi, Cenevre’ye gitmeyecektik, gitme kararı alınması üzerine tepki göstererek istifa ederek ayrıldılar. Cenevre masada Suriyeli muhalefeti temsil eden grup bölüne bölüne ufak hale gelmiş bir grup. Masada oturan muhalefetin ne kadar Suriye halkını temsil ettiği bir soru.

BAN Kİ MOON İLE ESAD’IN SÖYLEMİ AYNI

BM Genel Sekreterinin konuşması Suriye’de Esad’ın olup olmayacağı kararını Suriye halkı verecektir. Bua Esad’ın açıklamasının aynısı. Şu anda oluşan durum benim devlet başkanlığı için Temmuz’daki seçimlerde benim adaylığımı koyma ihtimalimi güçlendiriyor diyor. Halk beni isterse aday olurum diyen Esad ile HalkI isterse aday olabilir diyen bir BM Genel Sekreteri var elimizdeki tabloda.

CHP İŞKENCE FOTOĞRAFLARINA KARŞI SESSİZLİĞİNE TUR BİNDİRİYOR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suriye’de vahşeti, işkenceyi belgeleyen fotoğraflarla ilgili hala açıklama yapmadığını görüyoruz . CHP’nin ünlü milletvekillerinin Esad ile verdiği fotoğraflar aklımızda. CHP bu işkence fotoğraflarının önce gerçekliğini sorgulayacaktır. Fotoğrafların gerçekliğini anlayınca da bir de El Kaide’nin yaptıklarına bakmak lazım diyerek bir dengeleme söylemine yöneleceklerdir diye düşünüyorum.

Adsız

 

 

 

 

 

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2014/01/23/taha-kilinc-ban-ki-moon-ile-esadin-soylemi-ayni-645919785436

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.