Zeynep Karahan Uslu: Bu siyasi operasyon

Zeynep Karahan Uslu: Bu siyasi operasyon

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programında 17 Aralık operasyonunu değerlendirdi. Uslu, “hukuksuz yaklaşımların işaret ettiği tek bir nokta vardır, o da bunun siyasi bir operasyon olduğudur” dedi.

ELMALARLA ARMUTLARIN AYNI SEPETE KONMASI SÖZ KONUSU

Bu süreci iki boyutuyla değerlendirmek gerekir. Hukuki ve siyasi. Bu çerçevede bakınca hukuki boyutta yürüyen süreç var, kime suç isnat edildiyse ayrım yapılmaksızın olayı meydana çıkarmak adına süreç işletilecektir. Ak Parti iktidarını bütünsel bakışla 12 yılla değerlendirdiğimizde, “üç y” dediğimiz, yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar olarak bu üç alan Ak Parti’nin siyasi başarısını sağlayan alanlardır. Ak Parti’nin var kalmasını sağlayan alanlardır. Yolsuzluk konusu da bizim en başarılı olduğumuz alan. Bunu birileri dedi diye değil, toplumsal siyaset felsefemizin kavrayışında olduğu için sahipleniyor. Olayın siyasi boyutunda, gerek uluslararası boyutuyla bakınca bir taraftan hiçbir üst makama bilgi verilmeden, hukuki süreçlere aykırı bir şekilde operasyon yapıldığını görüyoruz. Müeyyide ve kaidelere tüm mensupları bağlar. Bunların işletilmediğini görüyoruz. Halkbankası’nın ekonomik duruşu anlamında uluslararası kuruluşlardan Türkiye’ye baskı yapılmalı ifadeleri net bir şekilde ifade edilmişken aynı zamanda Halkbankası üzerinden yürüyen bir operasyon var. Elmaların, muzların, armutların aynı sepete konması söz konusu.

HUKUKSUZ YAKLAŞIMLAR SİYASİ OPERASYONU İŞARET EDİYOR

Seçimlere endeksli, Ak Parti’nin siyasal itibarını yıpratmaya endeksli, seçmen davranışını dönüştürecek nitelikte bir duruşun var olduğunu düşünüyorum. bunun ard alanında kimler vardır, hangi ilişkiler ağı vardır bunlar hukuki araştırma çerçevesinde ortaya çıkarılacaktır. Bütün bu soru işaretli veya hukuki uygulamalara uygunluk içermeyen yaklaşımların hepsinin işaret ettiği bir nokta var o da bunun siyasi operasyon olduğu boyutudur.

 

Adsız

 

http://www.ahaber.com.tr/Gundem/2013/12/24/zeynep-karahan-uslu-bu-siyasi-operasyon

admin